قلعه آنادولو استانبول

قلعه آنادولو استانبول

قلعه آنادولو استانبول

یلدریم بیازیت از سال 1389 تا سال 1402 قلعه آنادولو یا قلعه آناتولین را ساخته است. این قلعه در باریکترین نقطه در میان دو ساحل در قسمت آسیایی تنگه بسفروس قرار دارد و یک قلعه قرون وسطایی در شهر استانبول است. این قلعه نمایشی زیبا از معماری ترکیه است. آنادولو کاواچ در منطقه بیکوز در استانبول واقع شده است. این قلعه پس از لشکرکشی نیگ بلو در سال 1390 به منظور کنترل رفت و آمد کشتی ها به دریای سیاه، بنا شده است. فاتیح سلطان مِحمِت (سلطان مِحمِت فاتح) این قلعه را در زمان ساخت قلعه رومِلی تقویت کرده است. قلعه روملی در قسمت اروپایی بسفروس قرار دارد. قلعه روملی توسط سلطان محمت قبل از فتح قسطنطنیه در سال 1453 ساخته شده است.

در زمان عثمانی این قلعه به عنوان زندان نظامی و گمرک استفاده می­شد سپس به دلیل بی توجهی خراب و فرسوده شد. پس از تاسیس جمهوری ترکیه و سقوط عثمانی این قلعه بازسازی شد. هم اکنون این قلعه یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر استانبول است که در تور استانبول این قلعه را نیز می­بینید.

چگونه به قلعه آنادولو برویم؟

برای بازدید از این قلعه می­توانید سوار اتوبوس­های uavuşbaşı-üsküdar یا evenevler-üsk thedar که متعلق به شهرداری هستند، شوید. بعد از سوار شدن به اتوبوس باید در محل کاواشیک دورتیله پیاده شوید و اتوبوس کاواچیک آنادولو کاواگی  را سوار شوید.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar
wpDiscuz