موزه فلورانس نایتینگل

موزه فلورانس نایتینگل

موزه فلورانس نایتینگل

فلورانس نایتینگل یک پرستار مشهور است که در زمان جنگ کریمه در سال ۱۸۵۴ برای پرستاری از سربازان و متفقین به استانبول آمد. به یاد پرستار فلورانس نایتینگِل، بیمارستان سربازخانه سِلیمیه که نایتینگل در آنجا اقامت داشت و یک اتاق در برج شمال غربی بیمارستان به موزه تبدیل شده است. در حال حاضر، اتاقی در برج شمال غربی این سربازخانه به موزه ای به نام فلورانس نایتینگل تبدیل شده است که بازدید از آن رایگان است. این موزه که در قسمت آسیایی شهر قرار دارد و یکی از جذابترین دیدنی های استانبول است. در این موزه لوازم شخصی و مرتبط با فلورانس نایتینگِل به نمایش گذاشته شده است. بازدید از این موزه فقط در روزهای شنبه مقدور است. فلورانس نایتینگل نویسنده اولین کتاب پرستاری در دنیاست و در سن ۹۰ سالگی بر اثر بیماریی که از بیمارستان های سربازخانه ها گرفته بود، درگذشت.

دیدنی های موزه فلورانس نایتینگل استانبول

در این موزه لوازم شخصی فلورانس نایتینگل، عکس ها، مدارک، نشان های افتخار و گردنبندی که سلطان عبدالمجید به وی هدیه کرده بود به نمایش گذاشته شده است. صلیب سرخ معروف گردنبندی است که سلطان عبدالمجید به بانوی فانوس به دست، هدیه کرده بود. در سازمان­های هلال احمر نیز به تقلید از فلورانس نایتینگل، هم افراد بدون هیچ چشم داشتی در راستای بهبود سلامت دنیا تلاش می­کنند. در موزه ی فلورانس نایتینگل استانبول، ابزار پزشکی مورد استفاده فلورانس نایتینگل، یادداشت های مهم ایشان، مدال های داده شده سلطان عبدلمجید برای تمجید به فلورانس نایتینگل، ، عکس ها ، کارهای پزشکی و کشفیات ایشان و پودرهای مورد استفاده برای درمان به نمایش گذاشته شده­اند.

دسترسی به موزه ی فلورانس نایتینگل

با استفاده از تاکسی، مترو و اتوبوس و در صورت علاقه کشتی می­توانید به این موزه بروید. در صورت استفاده از مترو می توانید در ایستگاه حیدر پاشا پیاده شوید که موزه فلورانس نایتینگل استانبول در ۱۰۰ متری این ایستگاه قرار دارد. برای رفتن قسمتی از مسیر با استفاده از کشتی این است که از میدان تکسیم به اسکودار بروید. برای این منظور ابتدا با دلموش ها به بشیکتاش بروید و از آن جا سوار کشتی های اسکودار-بشیکتاش شوید.

دیدگاه بگذارید

اولین فردی باشید که نظر می دهید

آگاه سازی از
avatar
wpDiscuz